Podrobný průvodce nákupem realit

500,000 Kč až 30,000,000 Kč

Další možnosti vyhledávání

500 Kč až 500,000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Nalezeno 0 nemovitostí Zobrazit výsledky
Výsledky vyhledávání

Jak koupit byt v Thajsku

Napsal daniel dne 02/02/2022
0

Nejjednodušší cesta k získání nemovitosti v Thajsku je nákup apartmánu či bytu. Apartmán totiž můžete vlastnit na svoje jméno a bytový dekret je vystaven přímo na vás. Nemusíte si dělat starosti se zakládáním thajského sro nebo třeba s dlouhodobým pronájmem na 30 let jak je tomu při pořízení půdy nebo vily v Thajsku.

Právní normu upravují celkem 3 zákony

  • Condominium Act B.E. 2522,
  • Condominium Act B.E. 2534
  • Condominium Act (N. 3) B.E. 2542.

V těchto zákonech je stanoveno, že cizinci mohou vlastnit v jakémkoliv bloku apartmánů či apartmánové budově až 49% bytů či apartmánů. Tato kvóta Vám dává dostatečnou možnost nákupů tohoto typu nemovitostí v Thajsku. Je to i nejbezpečnější a nejpřímočarejší způsob investice do thajských realit. Pokud tedy kupujete apartmán v budově, kde ještě nebyla naplněna tato 49% kvóta, tak můžete bez problémů nabýt osobního vlastnictví. Apartmán je veden na Vaše jméno a můžete s ním nakládat jak se Vám líbí – pronajímat, přeprodat, držet jako investici apod.

Pokud chcete koupit apartmán v budově, kde je již tato kvóta naplněna máte v podstatě 2 možnosti; buď nákup provedete prostřednictvím thajské společnosti kde jste společníkem nebo využijete možnosti dlouhodobého pronájmu na 30 let. Více o těchto svou způsobech získání thajských nemovitostí naleznete v článku Jak koupit dům v Thajsku.

Jaká měna může být použita na nákup nemovitosti v Thajsku?

Pro nákup realit v Thajsku můžete použít jakoukoliv měnu. Nicméně peněžní částka musí být převedena na Váš thajský účet nebo přímo na účet developera, kde bude přeměněna na thajské bahty dle aktuálního kurzu. S otevřením účtu v thajské bance Vám samozřejmě pomůžeme. Po připsání částky na Váš účet v thajské bance Vám banka na vyžádání vystaví dokument – Thor Tor 3. Tento dokument musíte dále předložit při převodu nemovitosti na Vaše jméno. Bez tohoto dokumentu thajský pozemkový úřad nepovolí transfer apartmánu.

  1. Thor Tor 3 musí být vystaven na stejné jméno na jaké bude smlouva o nákupu
  2. Převod na účet musí být v cizí měně a ne v thajských bahtech
  3. Částka na účet musí být vyšší než 5.000,- USD, jinak Vám banka Thor Tor 3 nevystaví
  4. Musí být specifikováno, že částka je určena pouze pro účel nákupu nemovitosti

Obecné rady při nákupu apartmánu či bytu v Thajsku

Ať již chcete v apartmánu sami bydlet nebo jej koupit jako investici a dále pronajímat, tak nejdůležitější je jeho poloha. Čím lepší poloha, tím můžete očekávat větší nájem a zhodnocení nemovitosti v budoucnosti. Dalším faktorem je infrastruktura v blízkosti jako je škola, obchody, nemocnice a další nezbytné věci ke každodennímu životu opět přidávají na hodnotě Vaši nemovitosti na ostrově Koh Samui. V současné době doporučujeme nákup a investice do developerských projektů, které se jeví jako nejkvalitnější a nejbezpečnější možnost investic do thajských realit. Spolupracujeme jen s prověřenými developery, kteří za sebou mají již několik předchozích úspěšných projektů. Důrazně Vás varujeme před nákupem od čerstvě nových developerů, kteří Vám nabízejí možnost nákupu v jejich prvním projektu. 

Pro více informací nás kontaktujte.

Porovnejte nabídky