Proč investovat na Koh Samui

500,000 Kč až 30,000,000 Kč

Další možnosti vyhledávání

500 Kč až 500,000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Nalezeno 0 nemovitostí Zobrazit výsledky
Výsledky vyhledávání

Proč investovat na Koh Samui

Napsal daniel dne 12/02/2022
0

Název ostrova – Koh Samui – je odvozen od čínského slova „saboey“, které v překladu znamená “bezpečné útočiště“ a slovo “Koh“ je thajský výraz pro “ostrov“. Některé fotografie zobrazují ostrov jako tropický primitovní ostrov, nicméně Koh Samui se již dávno přeměnil do jedné z nejvíce populárních destinací celé Asie a v současné době nabízí nepřeberné množství 5 hvězdičkových hotelů a luxusních nemovitostí. Koh Samui je místo kam lidé unikají od shonu na pár týdnů pro tropickou a relaxační dovolenou. Někteří se sem dokonce stěhují natrvalo.

Investice do realit

Globální popularita ostrova zaručuje stálý příjezd návštěvníků z celého světa. Oproti dalším thajským letoviskům jako je Phuket, Pattaya nebo Hua Hin, Koh Samui není nikdy přelidněn a je zde stále veliký potenciál pro další ekonomický růst. Jedním z hlavních tajemství úspěchů ostrova v oblasti investování do nemovitostí je jeho celoroční sezónnost. V poslední době skoro zmizely rozdíly mezi nízkou a vysokou sezónou v porovnání s jinými prázdninovými destinacemi. Koh Samui nabízí skvělý a konstantní výnos z pronájmu zejména luxusních vil. Mnoho jiných podobných destinacích nabízí 4-6% ročního výnosu. Zatímco průměrný roční výnos na ostrově Koh Samui se pohybuje mezi 8% a 10%. Některé nemovitosti dosahují až 25% ročního výnosu.

V současné době mezi největší investory patří lidé z Hong Kongu, Francie, Izraele, Saudské Arábie, Singapůru, Malajsie, Austrálie a Číny. Mnoho bohatých investorů je přitahováno možností bezpečné investice do luxusních vil nebo apartmánů. Koh Samui soupeří s ostrovem Phuket o to, kdo se stane nejoblíbenějším místem pro nákup druhého domu čí apartmánu ať už pro osobní účely nebo jako investici do nemovitostí. Nejenom že Koh Samui nabízí větší šarm než jeho soupeř Phuket, který je již spíše městem nežli ostrovem, ale Koh Samui má před sebou i velmi světlé zítřky díky příchodu luxusních hotelových skupin jako je například Le Meridien, W Retreat, The Four Season, Conrad Hotels a v nedávné době i Ritz-Carlton. Díky stále se rozvíjející infrastruktuře, mezinárodnímu letišti, mezinárních nemocnicích a 2 golfových hřišť se Koh Samui rychle stává přitažlivou tropickou destinací pro všechny co hledají skvělé služby, kvalitní a luxusní dovolenou a to stále na klidném místě exotického ostrova.

Tato transformace ostrova se odráží v rychlém nárůstu cen nemovitostí za posledních pár let. Ostrov se stal natolik zajímavým i pro ty největší národní a mezinárodní společnosti, že zde postupně začínají nabízet své služby a výrobky:

  • Thajská společnost Central Group nedávno investovala přes 96 milionů USD na výstavbu nového nákupního centra na pláži Chaweng.
  • Společnost Tesco Lotus postavila 3 velká nákupní centra na ostrově a dalších 25 menších obchodů Tesco Express.
  • Společnost Big C také postavila již 2 velká nákupní centra.
  • Dokonce i Makro má na ostrově 2 nákupní centra
  • Na ostrově naleznete i 4 soukromé nemocnice a několik soukromých škol.

Na Koh Samui existují zákony, které mají pozitivní vliv na omezení překotného rozvoje, a tím i na ochranu životního prostředí. Na rozdíl od výškových panoramat Phuketu a Pattayi nemohou budovy přesáhnout 12 metrů. Koh Samui, který získal v roce 2012 statut obce, se stal místní samosprávou. Významně zlepšená infrastruktura zahrnuje lepší školy, nemocnice a dopravní spojení, spolu s golfovými hřišti, zařízeními pro volný čas a kiny – díky tomu je ostrov přitažlivým a životaschopným místem k přechodnému nebo trvalému životu.

Rostoucí počet cizinců, obvykle bohatých, kteří se rozhodl přesídlit na Koh Samui, pozitivně ovlivnil ceny nemovitostí. Thajský trh s nemovitostmi, který má podle prognóz vykazovat roční růst 5 až 10 procent od roku 2018 do roku 2022, je „solidní investicí do dohledné budoucnosti“. Dalším klíčovým faktorem na trhu s nemovitostmi na ostrově Koh Samui je jeho obrovská celková hodnota ve srovnání s jinými prázdninovými cíli. Z hlediska investic zůstává Samui relativně levný ve srovnání s luxusními nemovitostmi v Evropě i v jihovýchodní Asii. Tato hodnota je ještě zřetelnější, když je Koh Samui ve srovnání s Hongkongem a Singapurem, kde jsou ceny půdy výrazně vyšší. Výnosy z pronájmu patří také k nejvyšším v Asii. Vynikajících výnosů lze dosáhnout prostřednictvím trhu s luxusními nemovitostmi, kde lze dosáhnout výnosů 8–10%. Navzdory politickým otřesům je thajský trh s luxusními nemovitostmi vysoce odolný a od roku 2015 nepřetržitě roste.

Porovnejte nabídky